Григор Димитров

  во

  Симон е еден од првите тенисери кои застаа во одбрана на Ѓоковиќ кој е мета на критики во медиумите поради организацијата на „Адриа тур“ турнирите во Белград и ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Хрватската тениска легенда Горан Иванишевиќ е последниот учесник на тенискиот турнир Адрија тур во Задар кој имал позитивен тест на коронавирус. Иванишевиќ, ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Легендарниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ, актуелен тренер на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е позитивен на корона вирус. Тренерот на Ѓоковиќ ...
  сите 120 | | | веќе видена

  После два негативни теста во период од шест дена хрватскиот тенисер Горан Иванишевиќ открил дека е позитивен на ковид-19, пренесува „Јутарњи лист“. За жал, по ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Најдобриот австриски тенисер, Доминик Тим оцени дека учесниците на „Адриа тур“ погрешиле бидејќи биле премногу еуфорични. „Бев шокиран кога ги слушнав вестите ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Бидејќи Новак и Јелена Ѓоковиќ објавија дека се позитивни на коронавирусот, мајката на најдобриот тенисер на светот, Дијана, вели дека се чувствува добро. ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Ник Кирјос овој период не пропушта редовно да испраќа критики на сметка на Новак Ѓоковиќ. Австралискиот тенисер одново го критикуваше семејството на најдобриот ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ со денови трпи негативни критики од сите страни поради организацијата на турнирот „Адриа Тоур“. Прво се одржа во Белград, а потоа почна во Задар, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Навредите кон Новак Ѓоковиќ откако беше прекинат „Адриа тур“ денеска добија нова димензија. Откако позитивни на тестовите на коронавирус беа токму Ѓоковиќ, ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Графит со морбидна порака на говор на омраза се појави во Сплит во која на Новак Ѓоковиќ му се посакува смрт од коронавирус, пренесуваат хрватските медиуми. ...
  сите 148 | | | веќе видена

  На штета на одговорноста за ширење на коронавирусот од турнејата „Адрија“ во Задар, имаше многу навреди на социјалните мрежи, а сега може да се забележат и на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  На штета на одговорноста за ширење на коронавирусот од турнејата „Адрија“ во Задар, имаше многу навреди на социјалните мрежи, а сега може да се забележат и на ...
  сите 148 | | | веќе видена