Григор Димитров

  во

  Најдобриот австриски тенисер, Доминик Тим оцени дека учесниците на „Адриа тур“ погрешиле бидејќи биле премногу еуфорични. „Бев шокиран кога ги слушнав вестите ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Бидејќи Новак и Јелена Ѓоковиќ објавија дека се позитивни на коронавирусот, мајката на најдобриот тенисер на светот, Дијана, вели дека се чувствува добро. ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Ник Кирјос овој период не пропушта редовно да испраќа критики на сметка на Новак Ѓоковиќ. Австралискиот тенисер одново го критикуваше семејството на најдобриот ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ со денови трпи негативни критики од сите страни поради организацијата на турнирот „Адриа Тоур“. Прво се одржа во Белград, а потоа почна во Задар, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Навредите кон Новак Ѓоковиќ откако беше прекинат „Адриа тур“ денеска добија нова димензија. Откако позитивни на тестовите на коронавирус беа токму Ѓоковиќ, ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Графит со морбидна порака на говор на омраза се појави во Сплит во која на Новак Ѓоковиќ му се посакува смрт од коронавирус, пренесуваат хрватските медиуми. ...
  сите 148 | | | веќе видена

  На штета на одговорноста за ширење на коронавирусот од турнејата „Адрија“ во Задар, имаше многу навреди на социјалните мрежи, а сега може да се забележат и на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  На штета на одговорноста за ширење на коронавирусот од турнејата „Адрија“ во Задар, имаше многу навреди на социјалните мрежи, а сега може да се забележат и на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Егзибициониот тениски турнир „Адрија Тур“ кој го организираше Новак Ѓоковиќ привлече големо внимание во светската јавност откако голем дел од учесниците на ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ, малку грубо се нафрли со обвиненија врз бугарскиот тенисер Григор Димитров, сметајќи дека Бугаринот е виновникот што „Адриа ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Австралискиот тенисер Ник Киргиос најмногу го критикуваше Новак Ѓоковиќ за скандалот предизвикан од појавувањето на коронавирусот на турнејата Адрија. Имено, ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Централна тема во светот на спортот деновиве е турнирот во Задар организиран од Новак Ѓоковиќ, кој тргна по патот на кој најмалку се надеваа. Пред финалниот ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Срѓан Ѓоковиќ беше првиот кој јавно проговори за она што српските медиуми го пренесуваа како „теорија на заговор“ по неславниот крај на „Адрија тур“, ...
  сите 136 | | | веќе видена