Григор Димитров

  во

  Грен слем турнирот во Њујорк (САД), „УС Опен“ останува минато за најдобриот светски тенисер кој наскоро ќе има нов голем предизвик, Мастерс турнирот во Рим кој ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ има многу лоша година. Непоразениот пред да се појави пандемијата во Индијан Велс, што предизвика и ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Британскиот тенисер Енди Мареј го заврши учеството на грен слем турнирот во САД, тој доцна синоќа во второто коло е поразен од Канаѓанецот Феликс Оже-Алијасим ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Енди Мареј го заврши настапот на годинашното издание на УС опен откако беше поразен од канадската надежо Феликс Оже Алиасим со максимални 3-0, по сетови 6-2, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ги предупреди играчите на УС Опен дека српскиот тенисер е екстремно мотивиран и тогаш е најдобар. Во ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Хрватот Марин Чилиќ многу потешко од очекувањата се пласираше во 2. коло на УС Опен по победата против 111.тенисер во светот Денис Кудал. Три часа и 33 минути ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите тенисери на денешницата, Новак Ѓоковиќ славеше во првиот натпревар одигран во Синсинати против Ричард Бернакис со 2:0 по сетови и се пласира ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка не верува дека тенисот наскоро ќе се врати на старото и дека еден од показателите за тоа беше и „Адриа Тур“. ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Еден од тројцата тенисери кои ги одбележаа изминативе 15-тина години, Рафаел Надал реши да го искоментира потегот на неговиот голем ривал Новак Ѓоковиќ, да се ...
  сите 10 | | | веќе видена