Григор Димитров

  во

  Најдобрите хрватски тенисери Марин Чилиќ и Борна Чориќ ќе учествуваат на хуманитарниот турнир „Адриа Тур“, во организација на Новак Ѓоковиќ, кој ќе можете да ...
  сите 37 | | | веќе видена

  СПОРЕД „ФОРБС“ Тенисерката Осака стана најплатена спортистка во историјата Тениската ѕвезда од Јапонија Наоми Осака (22) минатата година заработила 37,4 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Светскиот рекет број еден паузата поради короната ќе ја икористи за промоција во регионот. Следниот месец тој ќе одгигра неколку мечеви во сите земји од ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Светскиот рекет број 7, Александер Зверев ќе се приклучи на балканската турнеја на Новак Ѓоковиќ покрај Доминик Тим и Григор Димитров, конечно, враќајќи се во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Светскиот рекет број 7, Александер Зверев ќе се приклучи на балканската турнеја на Новак Ѓоковиќ покрај Доминик Тим и Григор Димитров, конечно, враќајќи се во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ го најави тенискиот турнир „Адрија Тур“, на кој ќе се соберат некои од најголемите и моментално најдобри тенисери на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Специјалната идеја за тениски турнири која е замисла и реализација на првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, наречена „Турнеја Адриа“ ќе се одржи од 13.јуни ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите тенисери во светот, Новак Ѓоковиќ, ќе собере бројни асови на белиот спорт на регионалниот турнир наречен „Адрија Тур“, кој што ќе се одржи ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ е главен организаторт на „Адриа Тур“ кој ќе се игра во неколку градови во регионов. Првиот турнир ќе се игра на 13. и 14 јуни на терените на ТЦ ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Резаи блесна на тениската сцена во 2010 година кога успеа да триумфира на Мастерсот во Мадрид, а потоа дојде и до 15. позиција на ВТА ранг листата. До крајот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бугарскиот европарламентарец Андреј Ковачев, член на владејачката партија ГЕРБ, во интервју за Мкд.мк , за кое повод е изјавата на Бугарија со која се ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Вие добивте датум затоа што Бугарија го поддржа тоа. Без Бугарија немаше да добиете датум. Бугарската позиција е јасна, јасно се напишани условите што мора да ...
  сите 157 | | | веќе видена