Григор Димитров

  во

  Резултатите од тестирањето за коронавирус на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ќе бидат познати утре, најверојатно во претпладневните часови. Ѓоковиќ ...
  сите 327 | | | веќе видена

  Откако беше откриено, за време на неговото учество на турнејата Адрија во Задар, дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е позитивен на Коронавирусот, неговото ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По синоќешното прекинување на „Адрија Тур“ поради позитивниот тест за коронавирус од страна на бугарскиот тенисер Григор Димитров, а откако беше потврдено дека ...
  сите 325 | | | веќе видена

  Откако беше откриено дека неколку тенисери се заразени на турнирот што се играше во Задар, многу хрватски претставници се загрижени дека се заразиле со ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Откако беше откриено дека неколку тенисери се заразени на турнирот што се играше во Задар, многу хрватски претставници се загрижени дека се заразиле со ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Коронавирусот предизвика страв во Задар откако се дозна дека двајца тенисери, хрватскиот Борна Ќориќ и Бугаринот Григор Димитров и двајца тренери, на Ѓоковиќ и ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Задар, 22. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Веста дека најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров е позитивен на КОВИД-19, предизвика откажување на финалето на втората ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Австралискиот тенисер Ник Кирјос им посака брзо закрепнување на Борна Чориќ, Григор Димитров и на сите другите луѓе кои заболеа од коронавирусот за време на ...
  сите 346 | | | веќе видена

  Григор Димитров и Борна Чориќ се позитивни на коронавирус откако настапија на „Адрија тур“ во Задар, турнир кој беше во организација на Новак Ѓоковиќ. ...
  сите 348 | | | веќе видена

  Пријателскиот тениски турнир Ардиа во Задар го рашири корона вирусот ниц целиот Балкан. Покрај хрватскиот тенисер Ќориќ позитивни на ковид – 19 се и двајцата ...
  сите 348 | | | веќе видена

  Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и поранешната претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ и нејзиниот сопруг беа забележани на тенискиот турнир „Адрија тур“ во ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Откако бугарскиот тенисер Григор Димитров, кој се повлече од регионалниот „Адрија тур“ во Задар и соопшти дека е позитивен на Ковид-19, и по новиот случај на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  „Адриа Тоур“ во Задар е откажан. Сепак, се одржа во Белград. По тој турнир Новак Ѓоковиќ, кој е организатор и покровител на турнирот, приреди „луда“ забава за ...
  сите 351 | | | веќе видена