Григор Димитров

  во

  Роџер Федерер сè уште не одлучил дали ќе присуствува на Олимписките игри во Токио следната година. Тенискиот турнир ќе започне само две недели по крајот на ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Александар Протогеров бил велик мајстор на масонската ложа, а масони биле и Даме Груев, Павел Шатев, Тодор Александров и уште многу други македонски ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер убедливо го совлада Белгиецот, Давид Гофан и си обезбеди влез во четвртфиналето на САД опен. Швајцарецот за 82 минути игра, ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Петкратниот шампион Роџер Федерер се квалификуваше без потешкотии во четвртфиналето на „Ју Ес Опен“. Швајцарецот оствари експресна победа над Белгиецот Давид ...
  сите 353 | | | веќе видена

  На 8 септември Охрид ќе биде домаќин на 33 по ред Охридски атлетски маратон. Меѓународниот атлетски маратон ќе се одржи на 30 километарската патека каде за прв ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Григор Димитров беше на прагот на тениско чудо во второто коло на АТП турнирот во Синсинати, но сепак Стен Вавринка не дозволи тениска бајка. Бугарскиот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ и Договорот за „Пријателство“ “Ослободувањето на Македонија се крие во внатрешното востание. Кој мисли поинаку да се ослободи Македонија, тој се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Неколку големи изненадувања се случија уште во првиот ден на Вимблдон.Младиот Стефанос Циципас важи за еден од најнадежните тенисери и имаше блескави партии до ...
  сите 98 | | | веќе видена