Григор Димитров

  во

  Кирил и Методиј ќе ги чествуваме заедно со Бугарија, која добила согласност од македонска страна за нејзината улога во делото на светите браќа. Ова е еден од ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател Гордана Силјановска на вчерашниот митинг во Охрид рече дека со посебна клаузула ќе ја обезбедиме непроменливоста на името. Пред ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Традиционално, како што тоа го чини од првите парламентарни избори по стекнувањето на независноста, ВМРО-ДПМНЕ, изборната кампања за претседателските избори, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Поранешниот двократен гренд слем шампион, Марат Сафин никогаш не се воздржувал да го каже своето мислење за состојбата на модерниот тенис, и сега во интервју ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Поранешниот двократен гренд слем шампион, Марат Сафин никогаш не се воздржувал да го каже своето мислење за состојбата на модерниот тенис, и сега во интервју ...
  сите 66 | | | веќе видена

  На денешн ден - 27 февруари 27 февруари 2019 1617.- Меѓу Шведска и Русија била склучена спогодба за мир (Столбовски мир) со кој Шведска и ги вратила на Русија ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Никол Шерцингер и Луис Хамилтон се нови жртви на хакерски напад, откако во јавноста се појави нивно домашно видео во траење од околу три минути, а на кое се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Она што е симптоматично во новата серија најавувана како семејна сага, која почна да се емитува на Канал 5, е дека дејството се одвива во историски период од ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Зборот камелеон се врзува за луѓе кои ги менуваат своите убедувања или, како што често се вели кај нас, „партиски дресови“, според потребите на денот и нивното ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Двете дами се познати по својата убавина и неверојатната харизма, а исто така се миленички на мажите ширум светот. Шоуто кое го организираше Maybelline во ...
  сите 2 | | | веќе видена