Григор Димитров

  во

  Српскиот тенисер Виктор Троицки е последниот во низата учесници на Адрија тур што е позитивен на тестирањето на Коронавирусот. Троицки настапи на Адрија ...
  сите 312 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, беше тестиран за коронавирус и резултатите ќе ги добие утре, потврдено е од неговиот ПР тим. Ѓоковиќ беше тестиран ...
  сите 328 | | | веќе видена

  Британскиот тенисер Даниел Еванс смета дека Новак Ѓоковиќ мора да сноси одговорност за она што се случи со „Адрија Тур“ Григор Димитров беше првиот што објави ...
  сите 328 | | | веќе видена

  Британскиот тенисер Даниел Еванс смета дека Новак Ѓоковиќ мора да сноси одговорност за она што се случи со „Адрија Тур“ Григор Димитров беше првиот што објави ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ иако првично одбиваше да се тестира и долг период беше критикуван за неговиот став против тестирањето за ...
  сите 316 | | | веќе видена

  Ѓоковиќ во понеделникот пристигна во Белград, каде беше тестиран за коронавирус. Резултатите ќе бидат познати во утре попладне (17:45 часот), по што Новак ќе ...
  сите 316 | | | веќе видена

  По откажувањето на финалето на турнирот во Задар бидејќи Григор Димитров е заразен со коронавирусот, Александар Зверев објави дека се тестирали дека неговиот ...
  сите 319 | | | веќе видена

  Британскиот тенисер Даниел Еванс смета дека Новак Ѓоковиќ мора да сноси одговорност за она што се случи со „Адрија Тур“ Григор Димитров беше првиот што објави ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Виктор Троицки е позитивен на коронавирус, пишува српскиот „Спортски журнал“. Тој е трет тенисер, по Григор Димитров и Борна Чориќ, кои играа ...
  сите 323 | | | веќе видена

  Како што пренесува српски „ Курир “, уште еден тенисер е позитивен на коронавирус. Станува збор за Виктор Троицки кој учествуваше на „Адриа Тур“ во Белград. ...
  сите 323 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Виктор Троицки е позитивен на коронавирус, пишува српскиот „Спортски журнал“. Тој е трет тенисер, по Григор Димитров и Борна Чориќ, кои играа ...
  сите 323 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, беше тестиран за коронавирус и резултатите ќе ги добие утре, потврдено е од неговиот ПР тим. Ѓоковиќ беше тестиран ...
  сите 323 | | | веќе видена

  Здружението на професионални тенисери (АТП) соопшти дека продолжува да ги планира и прилагодува своите мерки на претпазливост и протоколи поврзани со ...
  сите 336 | | | веќе видена