Григор Димитров

  во

  Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и поранешната претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ и нејзиниот сопруг беа забележани на тенискиот турнир „Адрија тур“ во ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Откако бугарскиот тенисер Григор Димитров, кој се повлече од регионалниот „Адрија тур“ во Задар и соопшти дека е позитивен на Ковид-19, и по новиот случај на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  „Адриа Тоур“ во Задар е откажан. Сепак, се одржа во Белград. По тој турнир Новак Ѓоковиќ, кој е организатор и покровител на турнирот, приреди „луда“ забава за ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и поранешната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ со сопругот, беа на тенискиот турнир „Адрија тур“ во Задар, каде ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Тој по пристигнувањето во Белград треба да се јави кај епидемиолог и да продолжи со процедурата според препораките на лекарските служби, пишува српски "Курир". ...
  сите 382 | | | веќе видена

  „Адрија Тур“како што е познато е откажан откако беше потврдено дека Григор Димитров е заразен со коронавирус. Димитров преку социјалните мрежи потврди дека е ...
  сите 367 | | | веќе видена

  Уште тројца учесници на тенискиот турнир Адрија тур во Задар имаа позитивен тест на коронавирус, меѓу кои и хрватскиот играч Борна Ќориќ. Турнирот беше ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Откако светот на тенисот остана шокиран по најавата дека Григор Димитров и уште некоклу други тенисери кои учествуваа на „Адрија Тур“ имаат коронавирус, од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Откако светот на тенисот остана шокиран по најавата дека Григор Димитров и уште некоклу други тенисери кои учествуваа на „Адрија Тур“ имаат коронавирус, од ...
  сите 51 | | | веќе видена