Григор Димитров

  во

  Противник на Ѓоковиќ во четврфиналето е неговиот голем пријател и ривал Хрватот Марин Чилиќ, кој во 3 коло извојува победа над топ фаворитот Григор Димитров. ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ, експресно се пласира во четврт-финалето на мастерс-турнирот во Париз кога противникот, Босанецот Дамир Џумхур, му го ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во четврфиналето на Мастерс турнирот во Париз, откако противникот, Босанецот Дамир Џумхур му го ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласирашe во четвртфиналето на Мастерсот 1000 што се игра во Париз. Во мечот од осминафиналето попладнево, Дамир Џумхур од ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Секој понеделник стандарно АТП (Асоцијацијата на тениските професионалци) ја објавува најновата ранг листа на која нема промени кога е во прашање самиот врв. ...
  сите 56 | | | веќе видена