Григор Димитров

  во

  Менаџерот на Григор Димитров, Георги Стоименов ја кажа нивната верзија откако бугарскиот тенисер жестоко беше нападнат од таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ дека ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Тенисот во последниве два-три дена го тресат скандали поврзани со пандемијата на Коронавирусот, откако првично се зарази Григор Димитров, а потоа уште неколку ...
  сите 17 | | | веќе видена

  И понатаму има многу реакции и коментари за тоа што се случуваше на турнирите на „Адрија Тур“, односно за многуте заразени учесници со коронавирусот. Се ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Бугарските медиуми се изненадени од хрватската и српската јавност дека се обвинува бугарскиот тенисер Григор Димитров дека е главната причина за проширувањето ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Главна тема во светот и понатаму се случувањата на „Адриа тур“ во Задар каде поголемиот дел од тенисерите, меѓу кои и Новак Ѓоковиќ се заразија со коронавирус. ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан го критикуваше најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров за кого рече дека немало да настане овој хаос, ако тој не дошол ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Раководителот на медицинската служба на Хрватската тениска асоцијација, д-р Игор Бориќ, вели дека Григор Димитров не пријавил дека не бил добро и дека ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Британскиот тенисер Енди Мареј признава дека УС Опен може да биде суспендиран поради инфекција на четворица тенисери кои учествувале на „Адрија Турнејата“ на ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Бидејќи Новак и Јелена Ѓоковиќ објавија дека се позитивни на коронавирусот, мајката на најдобриот тенисер на светот, Дијана, вели дека се чувствува добро. ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Фијаското на тениската „Адрија турнеја“ и позитивните тестови на КОВИД-19 на Новак Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Виктор Троицки и Григор Димитров предизвика ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Откако вчера Новак и Јелена Ѓоковиќ објавија дека се позитивни на коронавирусот, мајката на најдобриот тенисер на светот, Дијана, вели дека се чувствуваат ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Белград, 24. јуни 2020 (Inpress) – Фијаското на тениската „Адрија турнеја“ и позитивните тестови на КОВИД-19 на Новак Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Виктор Троицки и ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ смета дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е виновникот што „Адриа Тур“ наместо спектакл заврши како извор на коронавирус. ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Шефот на лекарската служба на Тенискиот сојуз на Хрватска, доктор Игор Бориќ, тврди дека Григор Димитров не пријавил дека не е добро и дека чувствува симптоми ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ се наоѓа под жестоки критики поради фијаското на задарскиот турнир кој е дел од „Адриа тур“ и каде не се одигра финалето поради позитивниот тест ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Тоа што требаше да претставува вистинска забава и тениско уживање за фановите на Балканот, на крајот се претвори во вистински корона хаос, бидејќи „Адрија ...
  сите 176 | | | веќе видена