Григор Димитров

  во

  Потврдата дека тенисерот Григор Димитров е позитивен на коронавирусот, потполно го сопре тенискиот турнир „Адриа Тоур“, во организација на Новак Ѓоковиќ. ...
  сите 369 | | | веќе видена

  Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и поранешната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ со сопругот, беа на тенискиот турнир „Адрија тур“ во Задар, каде ...
  сите 393 | | | веќе видена

  Светскиот тениски рекет број еден, Новак Ѓоковиќ, одби да се тестира за коронавирус во Хрватска. Претходно, Григор Димитров, кој учествуваше на турнирот во ...
  сите 393 | | | веќе видена

  После Григор Димитров, тестот беше позитивен кај уште тројца тенисери од егзибицискиот турнир „Адриа Тур“. Позитивен тест имаше хрватскиот тенисер Борна Чориќ, ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Тенискиот турнир „Адрија Тур“ од спектакл како што стојат работите ќе се претвори во вистинско жариште на коронавирусот. Откако беше потврдено дека Григор ...
  сите 377 | | | веќе видена

  На турнирот „Адрија-тур“ што во организација на Новак Ѓоковиќ се одржа и во Задар, заедно со бугарската тениска ѕвезда Григор Димитров кој вчера објави дека е ...
  сите 391 | | | веќе видена

  Марко Паники, фитнес тренерот на Новак Ѓоковиќ, позитивен е на коронавирус, потврдено е со тестирање во Задар. По веста дека тројца тенисери се заразени со ...
  сите 406 | | | веќе видена

  Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и поранешната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ со сопругот, беа на тенискиот турнир „Адрија тур” во Задар, каде ...
  сите 406 | | | веќе видена

  Откако беше потврдено дека Григор Димитров има коронавирус, тестирани се сите останати тенисери кои играа на турнирите во Белград и Задар, информациите од ...
  сите 408 | | | веќе видена

  Огромна паника владее во Задар откако беше обелоденето дека Григор Димитров е позитивен на Ковид-19. Бугарскиот тенисер веќе ја напушти Хрватска, но веднаш по ...
  сите 385 | | | веќе видена

  Бугарскиот тенисер Григор Димитров е заразен со коронавирус поради што е откажано финалето на Адриа Тур во Задар помеѓу Новак Ѓоковиќ и Андреј Рубљов. Уште три ...
  сите 385 | | | веќе видена

  Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, одби да се тестира за коронавирус во Хрватска. Претходно, Григор Димитров, кој учествуваше на турнирот во Задар и беше во ...
  сите 388 | | | веќе видена

  Финалето на тенискиот турнир „Адрија“ во Задар вчера беше одложено откако стигна информацијата дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е заразен од ...
  сите 388 | | | веќе видена