Григор Димитров

  во

  Во Задар и во целата задарска жупанија ќе бидат воведени специјални мерки за заштита од коронавирусот откако во градот се направи паника поради позитивнот тест ...
  сите 417 | | | веќе видена

  На турнирот „Адрија-тур“ што во организација на Новак Ѓоковиќ се одржа и во Задар, заедно со бугарската тениска ѕвезда Григор Димитров кој вчера објави дека е ...
  сите 417 | | | веќе видена

  На турнирот „Адрија-тур“ што во организација на Новак Ѓоковиќ се одржа и во Задар, заедно со бугарската тениска ѕвезда Григор Димитров кој вчера објави дека е ...
  сите 405 | | | веќе видена

  Бугарскиот тенисер Григор Димитров вчера соопшти дека е позитивен на корона-вирусот откако во претходните неколку дена чувствувал замор и болки во мускулите. ...
  сите 421 | | | веќе видена

  Последниот натпревар на ревијалниот турнир во Задар, „Адрија Тур“ е откажан. Во решавачкиот натпревар требаше да се сретнат Новак Ѓоковиќ и Андреј Рубљев. ...
  сите 419 | | | веќе видена

  Последниот натпревар на ревијалниот турнир во Задар, „Адрија Тур“ е откажан. Во решавачкиот натпревар требаше да се сретнат Новак Ѓоковиќ и Андреј Рубљев. ...
  сите 420 | | | веќе видена

  Бугарскиот тенисер Григор Димитров е позитивен на коронавирус. Димитров не се чувствувал добро на првиот ден на Адрија тур во Задар поради што се повлекол од ...
  сите 424 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ, Марин Чилиќ и останатите учесници на тенискиот турнир Адрија тур во Задар ќе бидат тестирани на коронавирус, откако бугарскиот тенисер Григор ...
  сите 421 | | | веќе видена

  Огромна паника владее во Задар откако беше обелоденето дека Григор Димитров е позитивен на Ковид-19. Бугарскиот тенисер веќе ја напушти Хрватска, но веднаш по ...
  сите 424 | | | веќе видена

  Случувањата во Задар и неславниот крај на турнирот од „Адрија Тур“ очекувано донесоа многу реакции во тениската јавност, која има свој коментар за начинот на ...
  сите 408 | | | веќе видена

  Григор Димитров е позитивен на коронавирус. Популарниот бугарски тенисер, кој играше во Задар на турнејата Адрија, ги извести фановите преку Инстаграм „Здраво ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Откажувањето на финалето на турнирот од Адрија тур во Задар беше неочекувано сценарио за сите фанови на тенисот кои сакаа да го проследат мечот меѓу Ѓоковиќ и ...
  сите 431 | | | веќе видена