Григор Димитров

  во

  Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и реши да ја преземе вината за организацијата на „Адрија тур“ во Белград.Ѓоковиќ ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Германскиот тенисер Александар Зверев, по гостувањето на Адрија тур во Белград и Задар, продолжи со неодговорно однесување дури и по враќањето во Германија. Во ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и реши да ја преземе вината за организацијата на „Адрија тур“ во Белград. Ѓоковиќ ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Ана Брнабиќ, премиерката на Србија, застана на страната на тенисерот Новак Ѓоковиќ и одлучи да преземе дел од вината. „Сакам да му пружам полна поддршка, ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Александар Зверев не беше еден од тенисерите кои се заразија со короанвирус на „Адрија турот“ кој се одржа на Балканот, но затоа младиот Германецот во рок од ...
  сите 74 | | | веќе видена

  „Бродовите не тонат заради водата што ги опкружува, туку заради водата што влегува во нив. Не дозволувајте тоа што ве опкружува да влезе и да ве влече на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Крајно лицемерно…Вака Јанко Типсаревиќ ги оценува критиките кон Новак Ѓоковиќ. Ова особено се однесува на бритaнските медиуми кои беа најжестоки кон првиот ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Симон е еден од првите тенисери кои застаа во одбрана на Ѓоковиќ кој е мета на критики во медиумите поради организацијата на „Адриа тур“ турнирите во Белград и ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Хрватската тениска легенда Горан Иванишевиќ е последниот учесник на тенискиот турнир Адрија тур во Задар кој имал позитивен тест на коронавирус. Иванишевиќ, ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Легендарниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ, актуелен тренер на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е позитивен на корона вирус. Тренерот на Ѓоковиќ ...
  сите 120 | | | веќе видена

  После два негативни теста во период од шест дена хрватскиот тенисер Горан Иванишевиќ открил дека е позитивен на ковид-19, пренесува „Јутарњи лист“. За жал, по ...
  сите 99 | | | веќе видена