Григор Димитров

  во

  Новак Ѓоковиќ се наоѓа под жестоки критики поради фијаското на задарскиот турнир кој е дел од „Адриа тур“ и каде не се одигра финалето поради позитивниот тест ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Тоа што требаше да претставува вистинска забава и тениско уживање за фановите на Балканот, на крајот се претвори во вистински корона хаос, бидејќи „Адрија ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ им се извини на сите што ги стави во опасност со организирање на „Адрија турнејата“, но евидентно е дека преземениот ризик не се исплати и ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ смета дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е виновникот што „Адриа Тур“ наместо спектакл заврши како извор на коронавирус. ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Григор Димитров не само што е првиот заразен со коронавирус кој што учествуваше на тенискиот турнир во Задар, туку тој и претходно привлекол големо внимание во ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на удар на светската јавност поради организацијата на „Адрија тур“ кој место хуманитарен турнир со забава и ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Тоа што требаше да претставува вистинска забава и тениско уживање за фановите на Балканот, на крајот се претвори во вистински корона хаос, бидејќи „Адрија ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Веста дека најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е позитивен на ковид-19 го потресе светскиот спорт. Турнирот „Адрија турот“кој беше организиран од ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ се извини на сите кои ги довел во опасност со организацијата на „Адрија Тур“, но и покрај тоа српскиот тенисер констатно добива големи критики. ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена позитивни на коронавирусот. Тој во изминатиот период организираше два хуманитарни турнири во Белград и ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ се огласи на социјалните мрежи по повод позитивниот тест за коронавирус. Ѓоковиќ потврди дека тој и неговата сопруга Јелена имаат коронавирус, ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Серијата егзибициски тениски турнири Адрија тур заврши со фијаско откако и нивниот организатор Новак Ѓоковиќ денеска објави дека имал позитивен тест на ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ се огласи на социјалните мрежи по повод позитивниот тест за коронавирус. Ѓоковиќ потврди дека тој и неговата сопруга Јелена имаат коронавирус, ...
  сите 207 | | | веќе видена