Григор Димитров

  во

  Познат е распоредот за првиот грен-слем турнир оваа година, Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ ќе почне против Французинот Жереми Шарди, а Рафал Надал против ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Доцна синоќа по централно европско време во Мелбурн е одржан ждребот за првиот грандслам турнир во сезоната, Австралија опен. Актуелниот бранител на трофејот и ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Строгите правила пропишани од Владата на Австралија за тенисери кои учествуваат на претстојниот Австралија опен очигледно паднаа на многумина. Особено одлуката ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Британскиот таблоид „Дејли Меил“ кој е еден од најчитаните портали на светот, го прогласи првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, за „ковидиот“ на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Англискиот „Дејли Меил“ кој е еден од најчитаните портали на светот, го прогласи првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, за „ковидиот“ на годината. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Прекрасната руска тенисерка Марија Шарапова веќе подолго време ужива во среќната врска со англискиот милионер Александер Гилкес, а сега парот објави дека се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Бугарскиот тенисер Григор Димитров важи за еден од најголемите заводници меѓу тениските ѕвезди. Освен по играта на тениските терени, светот го запозна и по ...
  | | веќе видена

  Судејќи според фотографиите, пејачката родена во Хаваи ја покажа извонредната флексибилност што ја должи на редовното вежбање.  Убавата Никол ги пленеше ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Бугарскиот тенисер Григор Димитров во интервју за „ББС“ повторно се навраќа на ситуацијата со коронавирусот поради кој беше прекинат „Адрија тур“ тенсискиот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Виена загуби од Италијанецот Лоренцо Сонего со резултат 2:6, 1:6. Средбата траеше ...
  сите 64 | | | веќе видена