Григор Димитров

  во

  Крајно лицемерно…Вака Јанко Типсаревиќ ги оценува критиките кон Новак Ѓоковиќ. Ова особено се однесува на бритaнските медиуми кои беа најжестоки кон првиот ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против српскиот тенисер можеби ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ, светскиот рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Симон е еден од првите тенисери кои застаа во одбрана на Ѓоковиќ кој е мета на критики во медиумите поради организацијата на „Адриа тур“ турнирите во Белград и ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Хрватската тениска легенда Горан Иванишевиќ е последниот учесник на тенискиот турнир Адрија тур во Задар кој имал позитивен тест на коронавирус. Иванишевиќ, ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Легендарниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ, актуелен тренер на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е позитивен на корона вирус. Тренерот на Ѓоковиќ ...
  сите 120 | | | веќе видена

  После два негативни теста во период од шест дена хрватскиот тенисер Горан Иванишевиќ открил дека е позитивен на ковид-19, пренесува „Јутарњи лист“. За жал, по ...
  сите 99 | | | веќе видена