Григор Димитров

  во

  Секој меч за Новак Ѓоковиќ е како финале, посебно поради драматичната повреда која ја има Србинот, кој не се откажува од атакот на Австралија Опен. Популарниот ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Седмиот тенисер на светот Александар Зверев со максимални 3:0 го совлада Душан Лајониќ, обезбедувајќи пласман во четвртфиналето на Австралија Опен во кое ќе ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Седмиот тенисер на светот Александар Зверев со максимални 3:0 го совлада Душан Лајониќ, обезбедувајќи пласман во четвртфиналето на Австралија Опен во кое ќе ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Григор Димитров обезбеди место помеѓу најдобрите осум тенисери на грен слем турнирот во Мелбурн откако убедливо 3:0 во сетови го елиминираше третиот носител, ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Првиот носител на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ, со победа во три сета ја започна одбраната на титулата. Прва жртва на Ѓоковиќ е францускиот тенисер Жереми ...
  сите 190 | | | веќе видена