Григор Димитров

  во

  Данил Медведев прилично лесно се пласира во второто коло на АТП Мастерс 1000 турнирот во Мајами, откако во два сета го реши Лу Јен-шун со 6-2, 6-2, за само 57 ...
  сите 26 | | | веќе видена

  АТП спроведе анкета меѓу тенисерите, кои добија задача да предвидат кои 10 играчи ќе бидат во „топ 10“ на крајот на сезоната. Во анкетата, ниту еден тенисер не ...
  сите 47 | | | веќе видена

  АТП спроведе анкета меѓу тенисерите, предвидувајќи кои 10 играчи ќе бидат во „топ 10“ на крајот на сезоната. Никој не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ ќе биде ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Настапите на Аслан Карацев се како филмска приказна. На 27 години првпат заигрува на еден Гренд Слем и тоа како квалификант и стигнува до големото полуфинале ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Тенисер ката беше толку проблематично дете, толку многу што отиде на ниво на дисфункција Помина една година откако Марија Шарапова (33) реши да се збогува со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓoкоковиќ се пласираше во полуфиналето на Австралија опен! Во меч што траеше над 3 и пол часа, српскиот тенисер победи со ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Аслан Карацев е хит во Мелбурн на Отвореното првенство на Австралија, а на првиот грендслем во сезоната само за десетина дена заработи повеќе пари од целата ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ успеа со многу мака и по епска битка од над 3 и пол часа да го победи одличниот Александер Зверев за ново полуфинале во Мелбурн на Отвореното ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Русинот Аслан Карацев (27) продолжи со сезнациналната игра и во четврт-финалето на Австралија опен елиминирајќи 18-от носител Бугаринот Григор Димитров со 3-1 ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Аслан Карацев со 3-1 во сетови го победи Григор Димитров и се пласира меѓу четирите најдобри на Австралија опен. Карацев испиша историја бидејќи стана првиот ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Русинот Аслан Каратсев продолжи со сензационалниот настап на Австралија Опен откако успа да го совлада Григор Димитров и да се пласира во полуфиналето на овој ...
  сите 192 | | | веќе видена