Григор Димитров

  во

  Познато е дека легендарниот шведски тенисер Матс Виландер сака да зборува за првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ. Само четири дена по неговата изјава во која ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ првпат проговори за српските медиуми околу корона-бурата која беше во фокусот откако Ковид-19 се појави и ја прекина „Адрија ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Директорот на Ролан Гарос, Ги Форже, не сака да му случи „Адриа тур“ каде дури четворица тенисери беа позитивни на коронавирус, Новак Ѓоковиќ, Григор Димитров, ...
  сите 63 | | | веќе видена