Ѓорге Иванов

  во

  Поразот на претседателскиот кандидат на власта Стево Пендаровски е дотолку катастрофален што кандидатот поддржан од 31 партија, на изборите во 2014, кога СДСМ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Најголема излезност за гласање на претседателски избори, според податоците на Државната изборна комисија имало во 1999 година, а најмалку на денеска одржаниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Oпаѓа излезноста на македонските граѓани на првиот круг од претседателските избори. „Макфакс“ ги разгледуваше податоците од изборните процеси во 2004, 2009, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов по денешното гласањето на претседателските избори изјави дека очекува денот да помине во најдобар ред како што и доликува на земја ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов по денешното гласањето на претседателските избори изјави дека очекува денот да помине во најдобар ред како што и доликува на земја ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во 19 часот затворени се избирачките места на кои граѓаните на Република Северна Македонија можеа да гласаат на првиот круг од шестите претседателски избори. ...
  сите 324 | | | веќе видена