Ѓорге Иванов

  во

  Претседателот Стево Пендаровски ќе побара од Владата и МНР анализа за сите дипломатско-конзуларни преставништва на земјава во странство и за компетенциите на ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Антикорупциската комисија не отвори посебен предмет по допрен глас за сомневањата дека експретседателот Ѓорге Иванов наводно е сопственик на двата стана во Џ ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Антикорупциската комисија ќе го испитува начинот на кој биле доделувани и избрани канцелариите кои ги користат поранешните претседатели Ѓорге Иванов и Бранко ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Антикорупциска комисија на денешната седница соопшти дека ќе отвори предмет за можен судир на интереси при избор на канцелариски простор на поранешните ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Антикорупциската комисија ќе го испитува начинот на кој биле доделувани и избрани канцелариите кои ги користат поранешните претседатели Ѓорге Иванов и Бранко ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Антикорупциска комисија ќе испитува судир на интереси во одлуката поранешниот претседател Ѓорге Иванов да закупи канцеларии во зградите на Џевахир. Отворањето ...
  сите 120 | | | веќе видена