Ѓорге Иванов

  во

  Пратениците го изгласаа Законот за заштита од дискриминација, кој веќе два пати беше изгласан, но со фалинка во процедурата, па Уставниот суд поради тоа го ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на екс министерката Гордана Јанкулоска, во емисијата „Стадион“ на Канал 77 , вели дека неговата сопруга храбро се држи во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пишува: Блаже Миневски Пред 79 години, на 11 октомври 1941 година околу 22 часот, група од 16 комунистички активисти го нападнала бугарскиот полициски участок ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новиот Предлог закон за спречување и заштита од дискриминација, во речиси идентична форма во која беше усвоен во претходниот парламентарен состав, а беше ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Беше – нема правда, нема мир, па – има правда, нема мир, ќе биде ли сега – нема правда, има мир? Случајот со аболицијата на Ѓорге Иванов, која прво ја даде, па ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Новиот Предлог закон за спречување и заштита од дискриминација, во речиси идентична форма во која беше усвоен во претходниот парламентарен состав, а беше ...
  сите 26 | | | веќе видена

  „Одлучив да се стави крај на оваа агнонија на Република Македонија, метафорички кажано да се пресече јазолот, согласно сите мои уставни и законски одлуки, а ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Министерот за правда Бојан Маричиќ, пред неколку дена, „остро ја демантира“ веста што беше објавена во медиумите, а во врска со тоа дека Судот во Стразбур ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерот за правда Бојан Маричиќ, пред неколку дена, „остро ја демантира“ веста што беше објавена во медиумите, а во врска со тоа дека Судот во Стразбур ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за правда Рената Дескоска смета дека има аргументи за одбрана на позициите на државата во случајот што се отвори откако пред судот во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за правда Рената Дескоска смета дека има аргументи за одбрана на позициите на државата во случајот што се отвори откако пред судот во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за правда Рената Дескоска смета дека има аргументи за одбрана на позициите на државата во случајот што се отвори откако пред судот во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Зоран Заев (р. 8 октомври 1974 во Струмица) — македонски политичар и економист кој од 2017 година е премиер на Македонија. Заев бил градоначалник на Струмица ...
  | | веќе видена | слични

  Министерот за правда Бојан Маричиќ, пред неколку дена, „остро ја демантира“ веста што беше објавена во медиумите, а во врска со тоа дека Судот во Стразбур ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Владата интензивно ја подготвува стратегијата со која ќе ги брани своите позиции пред Европскиот суд за човекови права во Стразбур, наспроти жалбите на ...
  сите 43 | | | веќе видена