Ѓорге Иванов

  во

  Нема законска можност претседателот Ѓорге Иванов да ги помилува осудените за „27 април“, кои до него доставиле барања, велат правните експерти. Дополнително, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Веќе зборував дека, за жал, НАТО својата смисла на постоење ја гледа исклучиво во сопирањето на Руската Федерација - вели министерот за надворешни работи на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Веќе зборував дека, за жал, НАТО својата смисла на постоење ја гледа исклучиво во сопирањето на Руската Федерација, вели министерот за надворешни работи на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По информацијата дека дел од адвокатите поднесоа барања за аболиција на неправосилно обвинетите за настаните на 27. април до претседателот Ѓорге Иванов, ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Беса Арифи за „Макфакс“ тврди дека претседателот Ѓорге Иванов не може да даде помилување за осудените од крвавиот четврток поради ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Постапка за помилување може да се води единствено преку Министерството за правда, од каде, како што велат досега не се стигнати барања за помилувања на осудени ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Има ли право претседателот Ѓорге Иванов да ги помилува осудените во случајот „27 април“, е прашање околу кое повторно се вжештува расправа меѓу правните ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Постапка за помилување може да се води единствено преку Министерството за правда, од каде, како што велат досега не се стигнати барања за помилувања на осудени ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Актери, режисери, поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, ексминистри, градоначалници, дојдоа на градските гробишта во Бутел да ја испратат актерката и поранешна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Постапка за помилување може да се води единствено преку Министерството за правда, од каде, како што велат досега не се стигнати барања за помилувања на осудени ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Постапка за помилување може да се води единствено преку Министерството за правда, од каде, како што велат досега не се стигнати барања за помилувања на осудени ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Беса Арифи за „Макфакс“ тврди дека претседателот Ѓорге Иванов не може да даде помилување за осудените од крвавиот четврток поради ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев не очекува аболиција од претседателот Ѓорге Иванов за осудените за 27 април, зашто, како што вели, не постоело законска основа за тоа, а ...
  сите 42 | | | веќе видена