Ѓорге Иванов

  во

  Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалцијата Стево Пендаровски, вечерва на митинг во Куманово ја побара поддршката на граѓаните од градот, за кој ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Вечерва на митинг во Куманово, Пендаровски ја побара поддршката на граѓаните од градот, за кој рече дека претставува Македонија во мало. Навраќајќи се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалцијата Стево Пендаровски, вечерва на митинг во Куманово ја побара поддршката на граѓаните од градот, за кој ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалцијата Стево Пендаровски, вечерва на митинг во Куманово ја побара поддршката на граѓаните од градот, за кој ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Зоран Заев вечерва гостуваше на емсијата каде одговора на прашањето дали Ѓорге Иванов ќе амнестира осудени за 27. април и упадот во Собранието, по ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „На 27-ми април имаше добро организирана маса која тргна да убива, ликвидира…“, изјави Заев на прашањето дали претседателот Ѓорге Иванов ќе амнестира за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Не верувам дека Иванов ќе потпише амнестија под името Северна Македонија, а ако се дрзне, за 30 дена новиот претседател ќе ја поништи“. Вака одговори вечерва ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека ќе претседателот, Ѓорге Иванов, ќе направи непромислен чекор доколку ги аболицира осудените за 27 април. Вели дека ако ...
  сите 75 | | | веќе видена

  На 7 мај, Скопје ќе биде под полициска опсада. Безбедноста ќе биде подигната на највисоко можно ниво бидејќи за прв пат во земјава доаѓа поглаварот на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Гордана Сиљановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните. Сиљановска призна дека не ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Гордана Силјановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните. Силјановска призна дека не ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Гордана Сиљановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните. Сиљановска призна дека не ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Гордана Сиљановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните. Сиљановска призна дека не ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Силјановска призна дека не верува во сопствениот слоган, призна дека други и го одбрале а таа само го прифатила. Дури и самата Силјановска призна дека ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Гордана Сиљановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните, се вели во соопштението на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Краток, јасен и прецизен беше кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски. Тој во својот говор ги поздрави присутните ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Мотивирачки, емотивен и суштински беше говорот на претседателот на СДСМ и премиер на Република Македонија, Зоран Заев, кој вчера пред масовниот граѓански собир ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети порача дека претседателот Ѓорге Иванов ќе дејствува непромислено ако ги аболицира осудените за 27 април. Тој вели дека ако Иванов ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети порача дека претседателот Ѓорге Иванов ќе дејствува непромислено ако ги аболицира осудените за 27 април. Тој вели дека ако Иванов ...
  сите 75 | | | веќе видена

  СДСМ денеска со соопштение за јавноста. Гордана Силјановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна ...
  сите 64 | | | веќе видена