Ѓорге Иванов

  во

  Законот за јазиците никако да се објави во Службен Весник. Албанскиот јазик е блокиран од претседателот на државата, Ѓорге Иванов кој не го потпиша, иако ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од целиот свет, а македонската иднина во ЕУ и НАТО е обезбедена, велат од СДСМ како реакција ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Тоа значи исполнување на врвните стратешки приоритетите на државата. Врвот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Ѓорге Иванов и Јанко Бачев се дел од мала, ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од целиот свет, а македонската иднина во ЕУ и НАТО е обезбедена, велат од СДСМ како реакција ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Соопштение за јавност Македонија стави крај на поделбите, крај на изолацијата и неизвесноста и тргна напред. Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш ...
  сите 137 | | | веќе видена

  „Македонија стави крај на поделбите, крај на изолацијата и неизвесноста и тргна напред. Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Македонија стави крај на поделбите, крај на изолацијата и неизвесноста и тргна напред. Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Неколку дена по изгласувањето на уставните измени во домашната јавност преовладуваат поделени чувства. Во моменти кога однадвор пристигнуваат огромен број ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Една година по усвојувањето во Собранието, конечно се очекува Законот за употреба на јазиците да стапи на сила, со објавување во Службен весник дури и без ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев најави дека по вчерашното гласање во парламентот за уставните измени, целото внимание ќе го насочи кон домашните прашања. На ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Уставните измени за Договорот од Преспа што беа изгласани вчера во Собранието денеска треба да бидат објавени во Службен весник на РМ по што, според премиерот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Уставните измени за Договорот од Преспа што беа изгласани вчера во Собранието денеска ќе бидат објавени во Службен весник на РМ, по што според премиерот Зоран ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Уставните измени за Договорот од Преспа што беа изгласани вчера во Собранието денеска треба да бидат објавени во Службен весник на РМ по што, според премиерот ...
  сите 17 | | | веќе видена