Ѓорге Иванов

  во

  Јавното претпријатие „Службен весник на Република Македонија“ денеска соопшти дека во изданието број 7, вчера (14 јануари) ги објави Законот за ратификација на ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Амандманите од 33 до 36 заедно со Уставниот закон за нивно прогласување, со коишто се менува името на земјава од Република Македонија во Република Северна ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Јавното претпријатие „Службен весник“ извести дека го објави Законот за јазиците, а смета дека тоа е во согласност со Уставот и законите иако претседателот ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Законот за употребата на јазиците излезе во Службен весник.Законот за употреба на јазиците кој претседателот на Собранието, Талат Џафери, доцна синоќа го ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери синоќа преку својот фејсбук профил објави дека го испратил во Службен весник Законот за употреба на јазиците. Во ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Законот за употреба на јазиците и Законот за ратификација на Договорот од Преспа се објавени во Службен весник на Република Македонија. – Јавното претпријатие ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери синоќа преку својот фејсбук профил објави дека го испратил во Службен весник Законот за употреба на јазиците. Во ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Поради неизвршување на обврските на претседателот според Уставот на Република Македонија, претседателот на Собранието е должен да го достави Законот за ...
  сите 349 | | | веќе видена