Ѓорге Иванов

  во

  Претседателот на Собранието Талат Џафери синоќа преку својот фејсбук профил објави дека го испратил во Службен весник Законот за употреба на јазиците. Во ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери синоќа преку својот фејсбук профил објави дека го испратил во Службен весник Законот за употреба на јазиците.Во кусата ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери синоќа преку својот фејсбук профил објави дека го испратил во Службен весник Законот за употреба на јазиците. Во ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Скопје, 14 јануари 2019 (МИА) – Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери го потпишал Законот за јазици и се очекува вечерва или утре ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери синоќа преку својот фејсбук профил објави дека го испратил во Службен весник Законот за употреба на јазиците. Во ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Доцна синоќа, претседателот на Собранието, Талат Џафери, го потпиша Законот за јазици, со кој албанскиот јазик ќе стане втор официјален во земјава. Со потписот ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Донесувањето на Законот за употреба на јазиците во Република Македонија и Законот за ратификација на Договорот од Преспа, е во целосна надлежност на Собранието ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Македонија стави крај на поделбите, крај на изолацијата и неизвесноста и тргна напред. Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од ...
  сите 96 | | | веќе видена

  – Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери го потпишал Законот за јазици и се очекува вечерва или утре тој да се објави во Службен ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Со овој закон, албанскиот јазик ќе се употребува рамноправно во сите општини и во органите на државната управа, на чело со Собранието и Владата. „Законот за ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва објави дека го потпишал и го испратил Законот за употреба на јазиците до Службен весник. Со овој закон, ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва објави дека го потпишал и го испратил Законот за употреба на јазиците до Службен весник без потпис на ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва во Службен весник го испратил Законот за употреба на јазиците, кој претседателот Ѓорге Иванов одби да го ...
  сите 306 | | | веќе видена