Ѓорге Иванов

  во

  Законот за употреба на јазиците кои минатата година се изгласа од владејачкото мнозинство на СДСМ, денес веќе е објавен во Службениот весник на Република ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Објавувањето на Законот за употреба на јазиците и на Законот за ратификација на спогодбата од Преспа во Службен весник без потпис на указ од Претседателот на ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Објавувањето на Законот за јазици и Договорот од Преспа во „Службен весник“ е согласно Уставот, соопштија од Владата. Од таму додаваат дека претседателот Ѓорге ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Доцна синоќа имавме можност да го видиме вистинското лице на владината коалиција на СДСМ и ДУИ која себеси се смета за проевропска. Објавувањето на Законот за ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Објавувањето на законите за јазиците и договорот од Преспа во „Службен весник“ е во согласност со Уставот, соопштија од Владата. Од таму додаваат дека ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вели дека има уставна надлежност да ги испрати Законот за јазиците и Законот за името во Службен весник без потпис ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов преку соопштение реагираше на објавата на Законот за јазици и договорот од Преспа во Службен весник. „Доцна синоќа имавме можност да ...
  | | веќе видена | слични

  Поради Велигден, за една недела ќе се помести првичната идеја за одржување на претседателските избори на 14 април. Според процените на собранискиот спикер ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Став за Законот за јазици, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе кривични пријави против Талат Џафери и против директорот на Службен весник? – Ние го поддржуваме ...
  сите 335 | | | веќе видена

  Објавувањето на законите за јазиците и договорот од Преспа во „Службен весник“ е во согласност со Уставот, соопштија од Владата. Од таму додаваат дека ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“ е противуставен чекор, велат од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов. Оттаму велат дека чекорот не е ...
  сите 273 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 335 | | | веќе видена

  „Со среќа“ потписот од парламентарниот спикер Талат Џафери за Законот за употреба на јазиците без тој на претседателот Ѓорге Иванов преку својот профил на ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов по изјавата, одговараше на новинарските прашања.Став за Законот за јазици, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе кривични ...
  сите 335 | | | веќе видена