ФИФА

  во

  Рафаел Бенитез беше пионер меѓу шпанските тренери во Англија, прв го проби мразот со потписот за Ливерпул на 16. јуни 2004 година, а сега стравува да не биде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претходно оваа година е најавено дека во хрватската фудбалска лига од сезоната 2019/20 ќе се користи ВАР, а веб порталот „24 sata" пренесува на кој начин ќе се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  ВАР-технологијата ќе биде воведена во хрватскиот фудбал од наредната сезона. Официјално оваа одлука треба да биде потврдена на 17.јануари кога од Фудбалскиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Угледниот британски фудбалски портал „Four Four Two“ јасно стави до знаење што мисли за изборот на Хрватот, Лука Модриќ за најдобар фудбалер на планетата за ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација 2018 година ќе ја заврши на 68. место на ранг-листата на ФИФА, напредок од осум места во однос на почетокот на годината. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во информацијата што ФИФА ја објави за финалето на Светското првенство во Русија помеѓу Хрватска и Франција, се вели дека го следеле дури 1,12 милијарди луѓе. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  3.572 милијарди гледачи - повеќе од половината од светското население го следеле Светското првенство во Русија каде што титулата ја освои Франција која во ...
  сите 6 | | | веќе видена