ФИФА

  во

  Официјално, ова тело се нарекува Меѓународен одбор на фудбалските сојузи. Иако четири од осумте претставници се англичани, како основачи на модерниот фудбал, а ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Црвена Звезда денеска во Белград од 18:55 часот ќе ја пречекаат екипата на Ливерпул во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите, во меч ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Причина - јубилеј кој Звезда и Ливерпул ќе го прослат со наредниот натпревар на „Маракана". Имено, ова ќе биде 300. настап за „црвено-белите" под капата на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Иако беа второпласирани на овогодинешниот Мундијал, сепак, многумина љубители на фудбалот останаа скратени со репрезентацијата на Хрватска да играат на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Берлин, 3. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино се најде во центарот на масовни откритија по истекување тајни информации од „Фудбал ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Вчерашните информации кои ги пласираа некоку еминентни медиуми меѓу кои и „Шпигел“ предизвикаа вистински земјотред во фудбалскиот свет. Имено, се појавија ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Баш како и ПСЖ (тука) и Манчестер Сити, мамел кога е трошењето на пазарот во прашање. „Фудбал Ликс“ тврди дека и Манчестер Сити го прекршил финансискиот фер ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Откако германски „Шпигел“ ја почна кампањата против Кристијано Роналдо околу наводната афера со силување, повикувајќи се на документи од САД и од вонсудската ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино се најде во центарот на масовни откритија по истекување тајни информации од „Фудбал ликс“, објавени од германскиот весник ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино се најде во центарот на масовни откритија по истекување тајни информации од „Фудбал ликс“, објавени од германскиот весник ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино се најде во центарот на масовни откритија по истекување тајни информации од „Фудбал ликс“, објавени од германскиот весник ...
  сите 48 | | | веќе видена