ФИФА

  во

  Советникот на претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, легендарниот Звонимир Бобан, најави укинување на Светското клупско првенство. СП за клубови има речиси ...
  сите 3 | | | веќе видена

  СП за клубовите има скоро егзибиционен карактер и покрај големите напори на ФИФА од него да направи елитно натпреварување. Така пред неколку недели триумфот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ѕвонимир Бобан во овој момент извршува функција како секретар во ФИФА, но од претходно, легендарниот хрватски фудбалер е многу попознат по тоа што го оствари ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Постолимписката 2019 година ќе биде година без Светско првенство во фудбал, но тоа не значи дека ќе изостанат големите приредби. Светските првенства во ракомет ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Модриќ зад себе има година од соништата, беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во Русија и ги освои наградите од УЕФА и ФИФА за најдобар, а „шлаг на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Малку кој очекуваше дека Реал Мадрид ќе може да ги одбрани европската и светската титула, но речиси сигурно никој не можеше да предвиди дека „кралевите“ ќе ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, потврдил дека ќе се појави на церемонијата во Дубаи, на која ќе бидат доделени наградите за играч на годината. Овие ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Васфије Красниќи – Гудман, жената која прва проговоре јавно за нејзиното силување од страна на припадници на српската полиција во војната во Косово во 1999 ...
  сите 5 | | | веќе видена