ФИФА

  во

  Најпознатито хрватски коментатор Драго Ќосиќ се најде под истрага. Ќосиќ е познат по својот темперамент при коментирањето на натпреварите, а сега се обвинува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  ФИФА покренала истрага против Хрватската радио телевизија (ХРТ), откако во Меѓународната федерација добиле информација дека биле продавани билети „на црно“ за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација вечер на гостински терен против Гибралтар ќе стартува во новото УЕФА натпреварување – Лига на Нации. „Црвено-жолтите“ се ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Рафаел Варан важи за најмладиот актуелен фудбалер кој има освоено се што може да се освои во фудбалот, а последна голема титула секако беше трофејот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација вечер на гостински терен против Гибралтар ќе стартува во новото УЕФА натпреварување – Лига на Нации. „Црвено-жолтите“ се ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација вечер на гостински терен против Гибралтар ќе стартува во новото УЕФА натпреварување – Лига на Нации.„Црвено-жолтите“ се ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Во одлука која може да го „протресе“ фудбалскиот свет, Апелациониот суд во Брисел одлучи дека досегашното највисоко спортско судско тело, Судот за арбитража во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Филипе Луис во самата завршница на летниот преоден рок изрази желба да го напушти Атлетико Мадрид, но сепак клубот не му излезе во пресрет и ја одби ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Во одлука која може да го „протресе“ фудбалскиот свет, Апелациониот суд во Брисел одлучи дека досегашното највисоко спортско судско тело, Судот за арбитража во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонија утревечер го игра првиот натпревар од Лигата на нации, стартуваме со гостување кај Гибралтар. Јасно е се освен победа на Македонија во овој ...
  сите 8 | | | веќе видена