ФИФА

  во

  Здружението на европските фудбалски клубови (ЕЦА) нема намера да го прифати предлогот на ФИФА и нејзиниот челник Џани Инфантино за проширување на Светското ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Поранешниот колумбијски судија, Оскар Руиз, еден од најдобрите јужноамерикански делители на правдата е осомничен дека од тројца колеги – судии барал сексуални ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот колумбијски судија, Оскар Руиз, еден од најдобрите јужноамерикански делители на правдата е осомничен дека од тројца колеги – судии барал сексуални ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Проблемите околу организирањето на Светското првенство во 2022 година во Катар продолжуваат, иако беше решен случајот со топлото време и за прв пат Мундијалот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот Шенол Гунеш излезе со загрижувачка изјава за Лорис Кариус кој никако не може да се пронајде себеси по незаборавните два кикса во големото финале во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Голманот на Бешикташ Лорис Кариус се жалеше кај Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) поради неисплатени плати. На Кариус не му оди во Бешикташ, неодамна ...
  сите 12 | | | веќе видена