ФИФА

  во

  На 16 октомври 1996 година на стадионот во главниот град на Гватемала, загинаа 80 лица, а повеќе од 200 беа повредени. Трагедијата се случи поради стампедото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Франција, Антоан Гризман изјави дека некој од играчите на светскиот шампион треба да ја освои „Златаната топка“, која „Франс Фудбал“ ја ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Барселона започна навистина добро во Лигата на шампионите оваа сезона, но сепак игра неверојатно променливо во домашното првенство каде не знае за победа цели ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Лука Модриќ во интервјуто за „Франс Фудбал“ зборуваше за неговиот поранешен соиграч Кристиано Роналдо, Килијан Мбапе, Зинедин Зидан… Иако експертите го сметаат ...
  сите 10 | | | веќе видена