ФИФА

  во

  ФФМ е професионална институција со единствена цел развој на македонскиот фудбал. На натпреварот против Лихтенштајн, Фудбалската федерација на Македонија ...
  сите 29 | | | веќе видена

  На натпреварот против Лихтенштајн, Фудбалската федерација на Македонија одбележа значаен јубилеј, 25 години од првиот официјален натпревар на репрезентацијата ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шпанците сметаат дека не им е потребен, но се добива впечаток дека има вкус на „киселото грозје“. Италијанците го обожаваат затоа што Серија А доби поголемо ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев побара оставка од премиерот Зоран Заев, поради како што вели, огромниот пад на Владата на европски рамки. -Владата на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев побара оставка од премиерот Зоран Заев, поради како што вели, огромниот пад на Владата на европски рамки. -Владата ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев побара оставка од премиерот Зоран Заев, поради како што вели, огромниот пад на Владата на европски рамки. „Владата на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  „EA Спортс“ ја направи ФИФА 19 толку реална што навивачите на Арсенал испраќаат свирежи кога и Сеск Фабгрегас да ја прими топката. Добро е познато дека ...
  сите 5 | | | веќе видена