ФИФА

  во

  ВМРО ДПМНЕ и Сиљановска испратија циркуларно писмо до сите амбасади и до ООН, ОБСЕ, ЕУ, ФИФА и УЕФА во кое бараат лидерот на Христијанско Братство итно да биде ...
  | | веќе видена | слични

  Менаџментот на Реал Мадрид најавува дека во претстојниот преоден рок ќе состави моќна екипа. На тренерот Зинедин Зидан ќе му дадат на располагање дури 500 ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Олимпискиот Комитет (ИОК) во текот на вчерашниот ден ја прифати промената на нашето уставно име од Македонија во Република Северна Македонија. Во оваа ...
  сите 34 | | | веќе видена