ФИФА

  во

  Поранешната фудбалска легенда и екс претседател на УЕФА, Мишел Платини денеска е уапсен поради сомнеж дека на недозволен начин овозможил Катар да ја добие ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Менаџерот на Дерби, Френк Лампард веќе сосема извесно се враќа на „Стемфорд бриџ“ овој пат како шеф на стручниот штаб на Челси. Како што пренесуваат медиумите ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Менаџерот на Дерби, Френк Лампард веќе сосема извесно се враќа на „Стемфорд бриџ“ овој пат како шеф на стручниот штаб на Челси. Како што пренесуваат медиумите ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Освежувања на одредени раководни позиции во италијанскиот прволигаш како увертира за нешто повеќе во пресрет на новата сезона и веројатно новите и поголеми ...
  сите 25 | | | веќе видена