ФИФА

  во

  Мајката на Емилијано Сала, Мерседес си ја отвори душата во разговор со Лекип, таа има прашања за смртта на нејзниот син и бара виновникот за оваа трагедија да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Мерседес Сала, мајката на трагично починатиот фудбалер на Кардиф, си ја отвори душата во разговор со Лекип, таа бара правда за својот син и вели дека тој што ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1990 година починал еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалерот, легендарниот Лав Ивановиќ Јашин. Во својата 20 годишна успешна ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Низа контроверзни моменти беа дел од склопувањето на тимот на Каталонија за претстојниот контролен меч со Венецуела, селекторот Лопез се соочи со проблеми, но, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Германскиот голман на Ливерпул Лорис Кариус беше позајмен на турски Бешикташ по неговиот очаен настап на минатогодишното финале во Лигата на шамионите (ЛШ). ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Единствената средба против Летонците ја одигравме на 5 март 2014-та година на арена Филип Втори. Тогаш на 30 позиции погоре на ранг листата на ФИФА (Македонија ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ од страна на Меѓународното здружение на спортски новинари е избран за најдобар спортист во светот. Во изборот учествуваа вкупно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден Азар вели дека во моментов во мислите му е само Челси и финишот на сезоната во Премиерлигата и Лига Европа, за евентуален трансфер во Реал Мадрид ќе му ја ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Не е тајна дека легендарниот УФЦ борец, Конор Мегрегор е страстен фан на Манчестер Јунајтед. Ирецот уште во неговото детство во Даблин ја добил љубовта ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Не е тајна дека легендарниот УФЦ борец, Конор Мегрегор е страстен фан на Манчестер Јунајтед. Ирецот уште во неговото детство во Даблин ја добил љубовта ...
  сите 35 | | | веќе видена