ФИФА

  во

  До 2030 година Бугарија, Грција, Србија и Романија ќе аплицираат за домаќини за Светското првенство во фудбал, изјави премиерот Бојко Борисов на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Реал Мадрид е во проблеми пред правосудните органи и би можел да одговара за својот најнов „грев“. Играчот на Ривер Плата, Ексиел Паласиос ги договорил сите ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Португалскиот голман Руи Патрисио во последниот преоден рок го засили Вулверхемптон, а во Лондон пристигна од Спортинг Лисабон каде се случуваа турбуленции и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Португалскиот голман Руи Патрицио ова лето го засили Вулверхемптон, во која пристигна од Лисабон. Патрицио одлучи да го напушти Спортинг ова лето, откако ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Од Меѓународната фудбалска федерација признаа дека нивниот систем е хакиран, втор пат оваа година. Наводно, хакерскиот напад се случил во март, а се уште нема ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Италијанскиот тренер, Марчело Липи од јануари повеќе нема да биде селектор на кинеската репрезентација Липи во Кина добива 23 милиони евра годишно и тоа го ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 15 | | | веќе видена