ФИФА

  во

  Како и за многу светски настани, и за финалето на Мундијалот во Русија можеше да се најдат карти „на црно“ кои се продаваа по цена многу повисока од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бразилецот во Атлетико Мадрид, Давид Луис, изјави дека Лионел Меси е без конкуренција најдобар фудбалер на светот.Изјавата на Луис доаѓа по номинацијата на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Бразилецот во Атлетико Мадрид, Давид Луис, изјави дека Лионел Меси е без конкуренција најдобар фудбалер на светот. Изјавата на Луис доаѓа по номинацијата на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Доживотниот претседател на Манчестер сити, Бернард Халфорд, открил дека „граѓаните“ го договориле трансферот на Лука Модриќ пред една деценија за 10 милиони ...
  сите 17 | | | веќе видена