ФИФА

  во

  Медијаторот на ФИФА, кој помогна Боби Данкан да го направи трансферот од Ливерпул во Фиорентина, вели дека младиот англиски фудбалер сакал да си замине од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Белгискиот фудалер, Венсан Компани одлучи да застане во одбрана на својот соиграч од репрезентацијата на Белгија, Ромелу Лукаку, кој изминатите денови беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Белгискиот фудалер, Венсан Компани одлучи да застане во одбрана на својот соиграч од репрезентацијата на Белгија, Ромелу Лукаку, кој изминатите денови беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  За првпат по една деценија, Премиер лигата има повеќе претставници од шпанската Ла Лига меѓу номинираните за најдобрите 11 играчи според ФИФА за 2019 година. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Бразил на Олимписките игри во Атланта ’96 стигна со младите Дида, Роберто Карлос, Ривалдо и Роналдо - сите големи суперѕвезди на светскиот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во текот на целиот летен преоден рок се очекуваше трансфер на Нејмар од Пари Сен Жермен. Сепак, на крајот тоа не се случи, а Бразилецот остана во редовите на ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Во текот на целото лето, бразилецот Нејмар инсистираше да замине од ПСЖ и да се врати во Барселона, меѓутоа до тој трансфер не дојде. Иако во последните денови ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Звонимир Бобан пред неколку месецеи се реши на храбар потег, напуштајќи ја комотната фотелја во ФИФА за да се врати во Милан, овојпат како директор задолжен за ...
  сите 12 | | | веќе видена