ФИФА

  во

  Денес беа објавени податоци колкава сума сума потрошила Русија за организација на Светското првенството кое се одржа минатото лето. Бројките на јавноста и ги ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Медиумите од Островот пренесуваат дека Нант ја побарал првата рата од трансферот вреден 15 милиони евра, а официјалното барање за исплата било испратено веќе ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Не престануваат вестите за Емилијано Сала дури и откако играчот беше погребан. Нант одлучи да се жали на ФИФА откако Кардиф не го испочитува рокот за првата ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Легендарниот шпански судија кој веќе неколку години е во пензија, Итуралде Гонзалес стандардно дава свои експертски мислења за мадридскиот весник „АС“, а со ...
  сите 18 | | | веќе видена