ФИФА

  во

  Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ е прогласен за најдобар светски фудбалер за сезоната 2017/18 и го доби престижното признание „The Best“ кое го доделува ФИФА. ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Варан, Марсело, Серхио Рамос, Лука Модриќ и Роналдо од Реал Мадрид, Нголо Канте и Еден Хазард од Челзи, Дани Алвеш и Килиан Мбапе од Челзи, Меси и Де Геа го ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Лео Меси за прв пат реши да го пише името на Кристијано Роналдо во изборот на ФИФА за најдобар фудбалер, Аргентинецот му даде еден бод на својот лут ривал. ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Горан Пандев и Игор Ангеловски му дадоа пет бода на Лука Модриќ во гласањето за најдобар фудбалер во годината, немаше место за Лео Меси во потесниот избор на ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Мохамед Салах заврши како трет во изборот на ФИФА за најдобар играч за изминатата натпреварувачка сезона, завршувајќи зад победникот Лука Модриќ и Кристијано ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Здружението на професионални фудбалери, ФИФпро го одбра идеалниот тим за изминатата сезона, изборот на играчите е многу поразличен од оној на светската куќа на ...
  сите 89 | | | веќе видена