ФИФА

  во

  Македонската фудбалска репрезентација на стадионот во Вадуз од 20.45 гостува кај Лихтенштајн од Лигата на нации, а од редовите на „црвено-жолтите“ доаѓаат само ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц со почеток од 20:45 часот ќе брка победа против Лихтенштајн која ќе не однесе на чекор до пласман во ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц со почеток од 20:45 часот ќе брка победа против Лихтенштајн која ќе не однесе на чекор до пласман во ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Малкумина знаат дека фолк дивата Светлаба Цеца Ражнатовиќ, влегла во историјата на светкиот фудбал. Тоа останало забележано во актите на УЕФА и ФИФА.- Прва ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација утревечер во 20.45ч во Вадуц игра натпревар од Лигата на нациите против домашниот Лихтенштајн. Победата е потребна за ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Италија, Германија и Шпанија веќе го воведоа ВАР системот во своите национални првенства и употребата на видео технологијата на големо им помага на судиите во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Клубовите од Премиерлигата денеска начелно постигнале договор за употреба на популарниот ВАР од следната сезона, наскоро ќе биде доставено формално барање до ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Клубовите од Премиерлигата денеска начелно постигнале договор за употреба на популарниот ВАР од следната сезона, наскоро ќе биде доставено формално барање до ...
  сите 34 | | | веќе видена

  ВАР пристигнува во Премиерлигата од следната сезона, клубовите денеска начелно постигнале договор за примена на видео технологијата и официјално ќе испратат ...
  сите 34 | | | веќе видена

   Кој рече дека во вселената нема десерти, пица, подароци и време за забава? Вселената е интересна и необична, а таква е и работата на астронаутите. Тие ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Постои реална можност Челзи да добие тешка казна од ФИФА така што ќе му биде наложено на клубот трансферно ембарго за цели две години, пренесуваат англиските ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Челси се соочува со жестока казна од страна на ФИФА која го истражува трансферот на млад талентиран фудбалер. Имено, од ФИФА го истражуваат ...
  сите 13 | | | веќе видена