Египет

  во

  Египетскиот претседател Абдел Фарах ел Сиси денес разговарал со командантот на бунтовничките сили од истокот на Либија, Калиф Хафтар, за развојот на ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Египетскиот претседател Абдел Фарах ел Сиси денес разговарал со командантот на бунтовничките сили од истокот на Либија, Калиф Хафтар, за развојот на ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Египтологот и истражувач, Ричард Бенгс, претставил интересна теорија зошто античката цивилизација изградила пирамиди. Бенкс вели дека една од причините за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Челси успеа да го скрши отпорот на Славија Прага во самата завршница од мечот во Чешка и од гостувањето си замина со минимална победа од 0:1, триумф кој во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На тројца навивачи на Челси не им беше дозволен влез на „Еден арената“ во Прага за мечот од Лига Европа против Славија, откако беа идентификувани како луѓето ...
  сите 50 | | | веќе видена

  На тројца навивачи на Челси не им беше дозволен влез на „Еден арената“ во Прага за мечот од Лига Европа против Славија, откако беа идентификувани како луѓето ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Додека Велика Британија засега се држи на страна, Французите, Италијанците, Русите и Американците ќе имаат што да кажат во конфликтот кој е на повидок во ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Министерството за надворешни работи на Египет денеска соопшти дека таа земја го поддржува симнувањето од власт на долгогодишниот претседател на Судан Омар ал ...
  сите 87 | | | веќе видена