Египет

  во

  Глобалните производители на автомобили планираат да зголемат вложувања во технологијата на електирчни автомобили за 300 милијарди долари во следните 10 години, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска за време на посетата на Египет, порача дека САД остануваат посветени на Блискиот Исток и покрај плановите на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Со двата натпревара на двата ко-домаќини што се играат денеска стартуваат натпреварите на Светското првенество во ракомет што ќе се игра во две држави - и во ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД, Мајк Помпео пристигна денеска во Каиро на разговори со египетските лидери додека ја продолжува турнејата по земјите од Блиски Исток, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Со натпреварот Германија – Кореја (18:15 часот) денеска во Берлин ќе стартува 26-от ракометен Мундијал. Домаќини се Германија и Данска. Натпреварите ќе се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Со натпреварот Германија – Кореја (18:15 часот) денеска во Берлин ќе стартува 26-от ракометен Мундијал. Домаќини се Германија и Данска. Натпреварите ќе се ...
  сите 15 | | | веќе видена