Египет

  во

  Во четврток на 27 септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крстИменден празнуваат: Крсте, Крстинка, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во четврток на 27 септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Наградата „Пушкаш“ која ја доби Мохамед Салах на вчерашната церемонија „Бест“ на ФИФА се уште ја бранува фудбалската јавност која не се сложува со изборот за ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Дури и во древниот Египет, лукот е фален со цела уста. Истото важи и за античка Грција, каде што војниците добивале задолжително лук во исхранат, за да бидат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мохамед Салах е меѓу тројцата финалисти за најдобар играч во изборот на ФИФА, но пред да биде соопштен победникот на најважната награда, ѕвездата на Ливерпул ...
  сите 170 | | | веќе видена

  "Војната" за превласт што земјите од Заливот ја водат со децении, сега се префрла и на фудбалски план. Поголемата, а со самото тоа и помоќна Саудијска Арабија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вечерва ФИФА ќе го одбере најдобриот играч за изминатата година на гала церемонијата која ќе се одржи во Лондон. Во борбата за престижната награда секоја ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Светската куќа на фудбалот вечерва во Лондон ќе го прогласи најдобриот фудбалер во годината, а гала вечерта ќе помине без двајцата најдобри, Кристијано Роналдо ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Следната недела на 27. септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вечерва во ликовната галерија од Центарот за култура во Кичево, за прв пат со своја изложба се претстави Кристина Деолска, архитект по струка, поет и сликар во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кога станува збор за пирамидите, повеќето веројатно прво помислуваат на оние во Египет. Мал број од нив слушнале за пирамидите во Кина, па дури и Кинезите. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европската унија треба да потпише договори за регулирање на движењето на мигрантите и со други држави освен ...
  сите 69 | | | веќе видена