Египет

  во

  Мегалодонот (вид на најголема ајкула) е најимпресивната креатура која постоела на Земјата, ,и која е „главен лик“ во холивудскиот хит „Мег“ кој моментално е во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Салах е вистинска ѕвезда во целиот свет, но се наоѓа во незавидна ситуација во својот роден Египет, каде мора да се „бори“ со луѓето до Фудбалската федерација. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мохамед Салах, еден од најдобрите фудбалери на светот, ќе побара оставка од главните луѓе во египетскиот сојуз, доколку не го подигнат нивото на безбедност ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Универзитетот Ал Азхар во Каиро ги осуди сите форми на сексуално малтретирање и ги прогласи за грев, а истовремено упати апел до египетските власти да преземат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Универзитетот Ал Азхар во Каиро ги осуди сите форми на сексуално малтретирање и ги прогласи за грев, а истовремено упати апел до египетските власти да преземат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Универзитетот Ал Азхар во Каиро ги осуди сите форми на сексуално малтретирање и ги прогласи за грев, а истовремено упати апел до египетските власти да преземат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европската куќа на фудбалот попладнево соопшти дека ножичките на Кристијано Роналдо на „Алианц“ во Торино е голот на сезоната во Европа, малку иронично овој ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Маестралниот потег на Кристијано Роналдо и погодокот со ножички среде Торино не беше прогласен за гол на неделата, но атракцијата на ЦР7 сега е одбрана за гол ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Продолжува конфликтот помеѓу Мохамед Салах и Фудбалскиот сојуз на Египет. После судирот околу неовластеното користење на ликот на Салах за потребите на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Египетскиот фудбалер Мохамед Салах ги обвинил челниците на Фудбалскиот сојуз на Египет дека ги игнорирале неговите жалби за недозволената употреба на неговите ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ликовните уметници од различни земји кои учествуваат во меѓународната ликовна колонија „Гостивар 2018″ ја посетија општината, при што беа пречекани од ...
  сите 19 | | | веќе видена