Египет

  во

  Двајца виетнамски туристи и египетски водич загинаа во денешниот бомбашки напад врз автобус кој поминувал во близина на пирамидите во Гиза, јужно од Каиро, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Еден Палестинец е убиен, а меѓу шест и осум лица се повредени во денешните гранични судири со израелски војници, соопшти Министерството за здравство во Појасот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба поставена на пат во близина на Пирамидите од Гиза загинаа најмалку две лица, а 12 се повредени, соопшти египетското Министерство за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во бомбашки напад на автобус во близина на Пирамидите во Гиза денес загинаа двајца виетнамски туристи, а 12 лица се повредени, соопшти египетското Министерство ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Двајца виетнамски туристи и египетски водич загинаа во денешниот бомбашки напад врз автобус кој поминувал во близина на пирамидите во Гиза, јужно од Каиро, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Двајца виетнамски туристи и египетски водич загинаа во денешниот бомбашки напад врз автобус кој поминувал во близина на пирамидите во Гиза, јужно од Каиро, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Еден Палестинец е убиен, а меѓу шест и осум лица се повредени во денешните гранични судири со израелски војници, соопшти Министерството за здравство во Појасот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Неодамна седна нашиот поранешен селектор на клупата на Исмаили кој денеска со ждрепка која што се одржа во Каиро (Египет) ги дозна ривалите за новата сезона во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба поставена на пат во близина на Пирамидите од Гиза загинаа најмалку две лица, а 12 се повредени, соопшти египетското Министерство за ...
  сите 40 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба поставена на пат во близина на Пирамидите од Гиза загинаа најмалку две лица, а 12 се повредени, соопшти египетското Министерство за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Оваа година 63 новинари го загубија животот додека ја извршувале својата работа, а слободата на медиумите е во сè поголема опасност, покажуваат извештаите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Оваа година 63 новинари го загубија животот додека ја извршувале својата работа, а слободата на медиумите е во се поголема опасност, покажуваат извештаите на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Оваа година 63 новинари зафинале додека ја извршувале својата работа, а слободата на медиумите е во се поголема опасност, покажуваат извештаите на Комитетот за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Оваа година 63 новинари го загубија животот додека ја извршувале својата работа, а слободата на медиумите е во сè поголема опасност, покажуваат извештаите на ...
  сите 12 | | | веќе видена