Египет

  во

  Избори ќе има или на крај од 4 годишниот мандат или ако дојде време да донесеме сериозни одлуки за националните прашања, но тоа нема да биде пред мај, рече ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Египетскиот фудбалер Мохамед Салах го одушеви фудбалскиот свет минатата сезона со своите игри во дресот на Ливерпул и ги освои срцата на љубителите на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во Музејот на Град Скопје вечер во 20 часот свечено ќе биде затворена самостојната изложба „Предели“ на ликовниот уметник Љупчо Бојаров. На изложбата која беше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ги објави имињата на тројцата фудбалери кои влегоа во потесната конкуренција за наградата Најдобар играч во минатата ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ги објави имињата на тројцата фудбалери кои влегоа во потесната конкуренција за наградата Најдобар играч во минатата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ги објави имињата на тројцата фудбалери кои влегоа во потесната конкуренција за наградата Најдобар играч во минатата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ги објави имињата на тројцата фудбалери кои влегоа во потесната конкуренција за наградата Најдобар играч во минатата ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ги објави имињата на тројцата фудбалери кои влегоа во потесната конкуренција за наградата Најдобар играч во минатата ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ги објави имињата на тројцата фудбалери кои влегоа во потесната конкуренција за наградата Најдобар играч во минатата ...
  сите 22 | | | веќе видена

  ука Модриќ, Кристијано Роналдо и Мохамед Салах се номинирани од страна на УЕФА за наградата играч на сезоната 2017/18. Добитникот на ова врено признание ќе ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Google Earth“ дефинитивно е една од најкорисните алатки. Едноставно, со само еден клик имате можност да го видите кое било место на нашата планета. Меѓутоа, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Иако поттикна голема возбуда, соопштението предизвика и силни политички превирања. Кусо претходно се случи распадот на Југославија по што уследија вжештени ...
  сите 6 | | | веќе видена