Египет

  во

  Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ и прва дама на Америка - Меланија Трамп, неодамна се појавија во речиси идентична комбинација на облекување. Цеца Ражнатовиќ и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Седумнаесет лица се осудени на смрт од египетски воен суд поради нивната вмешаност во бомбашки напади врз коптски христијански цркви. Уште 19 лица добија ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Саудискиот новинар Џамал Кашоги дошол во Конзулатот во Истанбул за да завери документи за неговата венчавка со турска државјанка и потоа да ја преземе ...
  сите 315 | | | веќе видена

  Лионел Меси е убедливо најдобар фудбалер на светот и тој треба да ја добие златната топка на „Франс фудбал“ според анкетата што ја спроведе медиумот, кој ја ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ракометниот унгарски гигант Веспрем неочекувано влезе во турбулентен период во рана фаза од сезоната и тоа по поразот од Вардар во Лигата на шампионите. Клубот ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Кога сопствената земја те става на маргините, те третира како декор без никаква почит и достоинствена поддршка, очекувањата за реална квалитетна ликовна сцена ...
  сите 2 | | | веќе видена