Египет

  во

  Ракометниот унгарски гигант Веспрем неочекувано влезе во турбулентен период во рана фаза од сезоната и тоа по поразот од Вардар во Лигата на шампионите. Клубот ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Кога сопствената земја те става на маргините, те третира како декор без никаква почит и достоинствена поддршка, очекувањата за реална квалитетна ликовна сцена ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, им раскажа на новинарите кои што ја придружуваат на турнејата низ Африка, дека некогаш мора да ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Тимот на Веспрем за кој настапува македонскиот ракометар Дејан Манасков поради лошите резултати неодамна го отпушти Љубомир Врањеш, а денес беше претставена ...
  сите 104 | | | веќе видена