Египет

  во

  Aктуелниот европски и македонски шампион Вардар, има уникатна можност со само три победи на неофицијалното светско клупско првенство, Супер Глоуб, да заработи ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Иако добар дел од ѕвездите на Ливерпул се на заслужен одмор – некои учествуваа на Копа Америка, додека Мо Салах се обидува да ја преболи елиминацијата на Афкон ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Алжир се пласираше во полуфиналето на Африканскиот куп на нации по победата на пенали над репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска, откако претходно утнаа ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Алжир се пласираше во полуфиналето на Африканскиот куп на нации по победата на пенали над репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска, откако претходно утнаа ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Трејси Тарнер (51) мајка на две деца останала гола и скоро парализирана во воден парк кој се наоѓал во составот на познатото летовалиште Шарм Ел Шеик во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Авион направен од страна на јужноафрикански тинејџери успешно прелетал од Кејптаун до Египет за три недели . Авионот „Слинг 4“, кој има четири седишта, бил ...
  сите 6 | | | веќе видена