Египет

  во

  Бугарија планира да го укине законот со кој се дозволува купување бугарско државјанство преку инвестирање во земјата, соопшти бугарското Министерство за правда ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во групата 2 од Светското првенство ќе биде посебно интересно. Во таа група се наоѓаат Данска, Шведска, Норвешка, Унгарија, Египет и Тунис, а прашањето за ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Ракометната репрезентација на Бразил во натпреварот од третото коло од главната групна фаза на машкото ракометно СП во Германија и Данска беше поуспешна од ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Исланд е последната европска селекција која ја почувствува силата на бразилската ракометна репрезентација на Светското првенство во Германија и Данска. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Снежана Анокиќ Рогало со сигурно е најобразовен овчар во Хрватска. Магистер е по право, зборува италијански, а професионален возач е на А, Б, Ц и Е категории. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во 1942 година, група полски воени затвореници, патувајќи од советскиот логор Гулаг кон Александрија, Египет, пронашле неверојатен придружник во планините на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Египјанецот Твитна, а веднаш потоа, освен што ги избриша сите негови претходни објави, го деактивираше и профилот, истиот повторно го активираше, но, на него ...
  сите 13 | | | веќе видена