Дортмунд

  во

  Според денешното издание на „Кикер", Баерн Минхен планира голема реконструкција по крајот на сезоната, „Баварците" со 200 милиони евра ќе го освежуваат ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Усман Дембеле во последните неколку дена се најде на удар на шпанските медиуми и дел од легендите на Барселона поради тоа што покажа недисциплина во текот на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Францускиот фудбалски репрезентативец Усман Дембеле (21) се почесто е на насловните страници по спортските медиуми, но не поради игрите кои ги прикажува, туку ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ексклузивно за „СПОРТМЕДИА" говореше македонскиот У19 репрезентативец кој беше стрелец во ремито на првиот натпревар во квалификацискиот турнир во Чешка за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Арсенал одлучи да не го продолжи договорот со Арон Ремзи, па тој следното лето како слободен играч ќе ја смени средината, велшкиот фудбалер ја напушта ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Типувач од Кисела Вода уплати 50 денари, а добри 221.750 денари на спортска. Едноставно вложил 50 денари и решил да игра 9 пара од националните лиги само со ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Во најдобрите пет првенства во Европа досега се одиграни од 11 до 13 рунди, а она што е интересно е што се уште имаме екипи кои се без пораз во првенствата, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во најдобрите пет првенства во Европа досега се одиграни од 11 до 13 рунди, а она што е интересно е што се уште имаме екипи кои се без пораз во првенствата, ...
  сите 13 | | | веќе видена