Дортмунд

  во

  Љубителите на фудбалот со нетрпение го очекуваат почетокот на новата сезона во Лигата на шампиони, но оваа сезона мечевите нема да се играат во препознатливиот ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд привремено се најде на чело во Бундеслигата откако победи дома со 3-1 против Ајнтрахт Франкфурт во натпревар од третиот круг. Со успехот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд привремено се најде на чело во Бундеслигата откако победи дома со 3-1 против Ајнтрахт Франкфурт во натпревар од третиот круг. Со успехот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд привремено се најде на чело во Бундеслигата откако победи дома со 3-1 против Ајнтрахт Франкфурт во натпревар од третиот круг. Со успехот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд привремено се најде на чело во Бундеслигата откако победи дома со 3-1 против Ајнтрахт Франкфурт во натпревар од третиот круг.Со успехот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Германскиот стратег Јирген Клоп на големата сцена се промовираше и прослави како предводник на Борусија Дортмунд каде освои неколку трофеи во Германија, а и ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во првиот натпревар од третото коло од германскот фудбалско првенство Борусија од Дортмунд пред своите гледчи го совлаа Ајнтрехт од Франхурт со 3:1 (1:0). ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Интересот за бисерот на македонскиот фудбал од ден на ден расте, европските гиганти влегуваат во една мошне голема битка за драгоцениот потпис на нашиот млад ...
  сите 91 | | | веќе видена