Дортмунд

  во

  Искусниот фудбалер на Наполи, Марек Хамшик даде интересно интервју за германски Билд во кое помеѓу другото зборуваше за трансферот во Дортмунд, играњето за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид е деветтата екипа која се квалификува за елиминациите на Лигата на шампионите. Тимот на Диего Симеоне без тешкотии се справи со претпоследниот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид е деветтата екипа која се квалификува за елиминациите на Лигата на шампионите. Тимот на Диего Симеоне без тешкотии се справи со претпоследниот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Досега се познати 12 екипи кои што ќе играат во нокаут фазата од најквалитетното европско натпреварување, тие се: Реал Мадрид, Рома, Баерн Минхен, Ајакс, ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Сега тимот на Јирген Клоп ќе мора да го победи Наполи со два разлика, ситуацијата во групата Ц беше многу комплицирана на две кола пред крајот, па денешниот ...
  сите 62 | | | веќе видена

  ПСЖ и Тотенхем си ги задржаа шансите за нок-аут фаза откако вечерва славеа над Ливерпул односно Интер, Црвена звезда загуби на гостувањето кај Наполи и е со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  ПСЖ и Тотнем стигнаа до важни победи над Ливерпул односно Интер и си ги задржаа шансите за нок-аут фаза, Наполи пред своите фанови не дозволи нови изненадување ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Вечерва се одиграа натпреварите од 5-тото коло во Лигата на шампионите во кои најголемо внимание секако привлекуваше натпреварот помеѓу ПСЖ и Ливерпул. Дербито ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Последното коло во Лигата на шампионите ќе ги решава патниците во осминафиналето од групите Б и Ц, откако Тотенхем успеа да „остане во живот“ со победа над ...
  сите 58 | | | веќе видена