Дортмунд

  во

  Фудбалерите на Баерн победија со 4:1 (2:0) на гостувањето кај Фортуна, додека Хофенхајм пред своите навивачи ја совлада берлинска Фортина со 2:0 (1:0) во 29-то ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кингски Коман заедно со Роберт Левандовски беа главна тема во Германија во претходниве неколку дена, откако тие двајца се степаа на тренинг. Левандовски бил ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Турските медиуми денеска пишуваат дека Елиф Елмас е мета и на Ливерпул, македонскиот репрезентативец е еден од најбараните македонски фудбалери во Европа. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Турските медиуми пишуваат дека и премиерлигашот Ливерпул е заинтересиран за македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас кој во моментов привлекува внимание од ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Фудбалерите на РБ Лајпцијг и на Борусија Менхенгладбах остварија важни победи во борната за позициите кои обезбедуваат пласман во Лигата на шампионите. РБ ...
  сите 16 | | | веќе видена